Cayma ve İade

Cayma ve İade İşlemleri

Satın aldığınız bir ürünü, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak sebep göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden iade edebilirsiniz.1. İadeyi başlatın

Hesapım-Siparişlerim sayfasında, iade etmek istediğiniz ürünün sipariş Numarasının bulunduğu satırda sağ tarafta Kırmızı Ok işaretenin yanında Geri Ürün (ler) yazısına tıklayın. Açılan sayfada ürün bilgilerini gördüğünüz alandaki geri verilen miktarı seçiniz.(Not:Varsayılan değer sıfır ise iade edeceğiniz sayıyıseçiniz.)2. İade Nedenini ve İade Eylemini seçin

Açılan sayfada iade nedenini seçin ve iade eylemini seçerek yönlendirmeleri takip ederek İade İsteği Gönderin butonuna tıklayarak iade talebinizi oluşturun.

Açılan sayfada İade isteğiniz başarıyla gönderildi. Mesajını aldığınızdan emin olunuz.

3. Ürünü paketleyin

Ürünü hasar görmeyecek şekilde faturası ile beraber kargoya vermek üzere paketleyin.4. Ürünü kargoya verin

Ürünü kargoya veriniz.

5. Ürün bedeli iadesi

Ürün yola çıktıktan sonra satıcının iade onayı vermesi için 3 iş günü (Ek 24 saat) süresi vardır. Satıcı bu süre içinde iade onayı vermezse site yönetimimiz işlemi iptal eder ve iade tutarını eksiksiz bir şekilde hesabınıza veya kartınıza iade eder.

 

Cayma Hakkı

 

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'e göre internet ortamında yapılan satışlarda tüketicinin 14 gün içinde sözleşmeden cayma ve ödediği bedelin tamamını herhangi bir kesinti olmadan iadesini talep etme hakkıdır. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak sebep göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden ürünü iade edebilirsiniz.

 

Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler
İstek üzerine özel olarak üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.

Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Alıcı tarafından ilk kez açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, BluRay DVD, CD ve Kaset vb).

Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

Online teslimat ile gönderimi sağlanan servis ve hizmet ürünleri, online oyunlar